Hi2 | های تو

امروز: چهارشنبه 25 تير 1399 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 4 سال قبل بوده است.

چراغ قوه زوم دار پلیس
ساعت طرح رولکس مارک walar
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 10 سال پیش در سلامت روان ، تعداد نمايش: 7545
  مدتی پیش، محققین استرالیایی به این نتیجه رسیدند که تحریک قسمت های خاصی از مغز، می تواند استعدادهایی را در افرادی شکوفا کند که پیش از آن نشانی از این استعدادها بروز نداده بودند.
  تحریک بخش های خاصی از مغز در کنار بازداری قسمت های دیگر، به عملکرد مغز کمک می کند و باعث می شود توانایی های مغز با نسبت قابل توجهی بالا برود. شاید این روش برای کنترل مغز کودکان اوتیستیک مفید باشد

  مدتی پیش، محققین استرالیایی به این نتیجه رسیدند که تحریک قسمت های خاصی از مغز، می تواند استعدادهایی را در افرادی شکوفا کند که پیش از آن نشانی از این استعدادها بروز نداده بودند.

  ● اما آیا تحریک این مناطق روی حافظه هم تاثیر می گذارد؟

  بر اساس گزارشی که پاپ ساینس منتشر کرده، یکی از محققین مرکز ذهن دانشگاه سیدنی در مطالعه جدیدی به ۳۶ داوطلب اسلایدهایی با شکل هایی متفاوت از نظر تعداد، رنگ و اندازه نشان داد و از آن ها خواست که در بین ۵ اسلایدی که به آن ها نشان داده می شد، اسلاید تکراری را پیدا کند. این یکی از روش های متداول سنجش حافظه است.

  سپس به هر یک از افراد کلاهی داده شد که پر از الکترود بود. این الکترودها به مغز فرد با استفاده از روش جریان مستقیم، مقداری سیگنال الکتریکی خفیف می فرستادند، البته محل دریافت سیگنال در مغز افراد متفاوت بود.

  نتایج مطالعه نشان داد افرادی که به واسطه الکترودها لوب قدامی گیجگاهی نیمکره راست مغزشان تحریک می شد و فعالیت همین قسمت در نیمکره چپ مغزشان بازداری می شد، تا ۱۱۰ درصد بهبودی در یادآوری اسلایدها داشتند.

  به گفته محققین، لوب قدامی گیجگاهی در هر دو نیمکره برای حافظه اهمیت دارد. تفاوتشان در این است که لوب سمت چپ با زمینه سر و کار دارد و سمت راستی مسئولیت حافظه بصری را بر عهده دارد.

  بنابراین بازداری لوب قدامی گیجگاهی نیمکره چپ، با حذف اشتغال مغز با اطلاعات زمینه ای، باعث شد که فرد خظاهای کم تر و در واقع در حافظه بصری عملکرد بهتری داشته باشد.

  محققین معتقدند این مشکلی است که مبتلایان به اوتیسم هم دارند و این کلاه پر از الکترود می تواند برای آن ها مفید باشد.
 • کانال تلگرام فان کلوب


  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.