Hi2 | های تو

امروز: دوشنبه 04 شهريور 1398 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 3 سال قبل بوده است.

ساعت طرح رولکس مارک walar
چراغ قوه زوم دار پلیس
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 8 سال پیش در گوناگون ، تعداد نمايش: 5446
  ساخت بلندترین بنای جهان در عربستان با ارتفاع بیش از یک کیلومتر!

  فان کلوب: اگر شما اکنون با شنیدن عنوان مرتفع‌ترین برج جهان به یاد برج خلیفه دبی می‌افتادید باید بگویم که تا چندی دیگر این عنوان از برج خلیفه دبی گرفته می‌شود چراکه عربستان سعودی قصد دارد برجی با ارتفاع بیش از دو برابر برج خلیفه دبی بسازد.


  به گزارش فارنت و به نقل از دیوایس، اگر شما اکنون با شنیدن عنوان مرتفع‌ترین برج جهان به یاد برج خلیفه دبی می‌افتادید باید بگویم که تا چندی دیگر این عنوان از برج خلیفه دبی گرفته می‌شود چراکه عربستان سعودی قصد دارد برجی با ارتفاع بیش از دو برابر برج خلیفه دبی بسازد.

  رقابت در میان اعراب خانواده پادشاهی عربستان را واداشته تا برجی با ارتفاع بیش از یک کیلومتر در شهر جده بسازد تا مرتفع‌ترین برج ساخته دست بشر به این کشور تعلق داشته و حالا حالاها کسی فکر بیرون اوردن این عنوان از دست عربستان را در سر نداشته باشد.


  kingdom-tower-1km

  شاهزاده الولید بن‌طلال سرپرست امور اقتصادی خانواده پادشاهی عربستان موافقت خود را با احداث این بنا که ۱۲ میلیون متر مکعب فضا خواهد داشت، اعلام کرده است.

  در این بنا که توسط آدریان اسمیت طراحی شده و برای ساخت آن هزینه‌ای ۳۰ بیلیون دلاری پیش‌بینی شده است، برای قرار گرفتن چندین مجتمع تجاری، فروشگاه بزرگ، هتل و مجتمع مسکونی برنامه‌ریزی شده است.


  World-tallest-tower-1km

  در بالای این برج فضایی برای تولید انرژی‌های جایگزین مورد نیاز در برج و همچنین سیستم آونگی برای کنترل تعادل برج در نظر گرفته شده است. باید دید مرد عنکبوتی جرات بالا رفتن از این برج را هم خواهد داشت!

 • کانال تلگرام فان کلوب


  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.