Hi2 | های تو

امروز: جمعه 03 ارديبهشت 1400 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 5 سال قبل بوده است.

چراغ قوه زوم دار پلیس
ساعت طرح رولکس مارک walar
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 10 سال پیش در سیاسی ، تعداد نمايش: 5682
  بر سر نمایشی كه فائزه هاشمی تماشا كرد، چه آوردند؟!

  فان کلوب: روز یکشنبه خبرنگارانی که برای نشست خبری نمایش تماشاچی محکوم به اعدام به مجموعه تئاتر شهر دعوت شده بودند با اتفاق عجیبی مواجه شدند. البته اتفاقات عجیب در عرصه هنر در چند سال اخیر چندان دیگر عجیب نیست.


  خبرنگاران وقتی به تئاتر شهر رفتند بااین پاسخ مواجه شده اند که این نشست به کافه ای در حوالی تئاتر شهر انتقال یافته است.

  نمایش تماشاچی محکوم به اعدام همان نمایشی است که خبر بازبینی متعدد آن بارها دررسانه ها منتشر شده وهمان نمایشی است که چند روز پیش فائزه هاشمی از آن دیدن کرد.

  گویا این نشست خبری، علی رغم هماهنگی هایی که قبلا انجام شده بود با برگزاری آن در مجموعه تئاتر شهر مخالفت شد و بعداز آن وپس از این برخورد توهین آمیز، کار گردان وبازیگران و روابط عمومی این نمایش سعی می کنند این نشست را در جای دیگری برگزار کنند. حتی از سوی برخی پیشنهاد برگزاری این نشست در خیابان می شود ولی بالاخره نشست جنجالی نمایش جنجالی تماشاچی محکوم به اعدام در یکی از کافه های اطراف چهارراه ولیعصر برگزار شد.

  در این نشست روح الله جعفری با یادآوری جایگزین شدن سالن کنفرانس مجموعه تئاتر شهر به جای سالن شماره دو اظهار تاسف کرد: مسئولان تئاتر، با استناد به این که تئاترشهر تالار کنفرانس ندارد، چند سال پیش یکی از سالن های نمایش را که هرچند سالن خیلی خوبی هم نبود، خراب کردند تا سالن کنفرانس درست شود که چنین نشست هایی در آن برگزار شود، اما متاسفانه امروز مسئولان تئاترشهر به گروه های اجرایی اعلام می کنند که باید نشست هایشان را در سالن های اجرا برگزار کنند.

  او در ادامه خطاب به خبرنگاران گفت: متاسفم با وجود تمام هماهنگی های انجام شده و علی رغم اطلاع رسانی مبنی بر برگزاری این نشست در تالار سایه تئاتر شهر، از روز گذشته تا به امروز به ما فشار آوردند که از برگزاری این نشست صرفه نظر کنیم، چرا که برخی از مسئولان معتقد بودند از دید آنها قرار است حرف های خطرناکی بزنیم، تا جایی که بنده مسئولیت این نشست را پذیرفتم و قرار شد ساعت ۱۱ این نشست برگزار شود، اما وقتی ساعت ۱۰ به تالار سایه مراجعه کردیم، به ما اعلام شد هماهنگی انجام نشده و نشست باید ساعت ۴ عصر برگزار شود.

  جعفری اضافه کرد: نمی دانم چرا دست اندرکاران تئاتر شهر از برقراری دیالوگ میان یک گروه تئاتری و اهالی رسانه بیم دارند، چرا که قرار نیست ما حرف های پیچیده ای بزنیم بلکه می خواهیم درباره ی کارمان صحبت کنیم.

  در بخش پایانی این نشست فروغ سجادی ـ روابط عمومی این گروه ـ از خبرنگاران عذرخواهی کرد که نشست خبری را در فضایی خارج از مجموعه ی تئاتر شهر پوشش داده اند.

  در پاسخ به این سخنان وحید لک ـ مدیر روابط عمومی مجموعه ی تئاتر شهر ـ هم که از اواسط نشست به این جمع پیوسته بود، درباره ی مطالبی که گروه در خصوص ناهماهنگی های ایجاد شده عنوان کردند، توضیح داد: ای کاش این نشست ها بیشتر به نمایش می پرداخت، چرا که نشست تخصصی تئاتر است. چند روز پیش دوستان نامه ای دادند که در آن نامه ساعت برگزاری نشست درج نشده بود و ما دیروز به طور اتفاقی مطلع شدیم که ساعت ۱۱ را اعلام کرده اند. ما امروز با ۱۰ دقیقه تاخیر هماهنگی های لازم را انجام دادیم، اما گروه دیگر حاضر نشدند نشست را در تئاترشهر برگزار کنند. از سوی دیگر گروه ها مجوز عکاسی دارند اما برای نمایش، نه آن که با مهمانانشان عکس بگیرند.

  در پاسخ به این سخنان روح الله جعفری گفت: ما ساعت ۱۰ به تالار سایه مراجعه کردیم و بچه های حراست گفتند به هیچ وجه حق ندارید این نشست را برگزار کنید. طبیعی بود که مکان دیگری را برای برگزاری آن جایگزین کنیم.

 • کانال تلگرام فان کلوب


  مرتبط:
  » فائزه هاشمی دستگیر شد بيش از 10 سال قبل


  برچسب ها:
  فائزه هاشمی , تئاتر


  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.