Hi2 | های تو

امروز: سه شنبه 07 بهمن 1399 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 5 سال قبل بوده است.

چراغ قوه زوم دار پلیس
ساعت طرح رولکس مارک walar
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 10 سال پیش در رادیو و تلویزیون ، تعداد نمايش: 5788
  فان کلوب: گاف خبرنگار یکی از بخش‌های خبری سیما، این بخش خبری را به عذرخواهی وادار کرد.

  به گزارش ایسنا، بخش «صرفاً جهت اطلاع» از اخبار «20:30» شبکه دو، از حداد عادل برای ارائه‌ی خبری اشتباه درباره‌ی وی عذرخواهی کرد.

  بخش «صرفاً جهت اطلاع» از اخبار «20:30» شبکه دو، طی روزهای گذشته با ارائه‌ی گزارشی از روز فلسفه، به اشتباه اعلام کرد که زنگ روز فلسفه بدون حضور دانش‌آموزان توسط حداد عادل نواخته شد؛ این در حالی است که خبرنگار صدا و سیما به دلیل دیر رسیدن به محل، موفق به ثبت تصویر نواختن زنگ فلسفه توسط حداد عادل در حضور دانش‌آموزان نمی‌شود؛ بنابراین از حداد عادل خواسته می‌شود که بار دیگر برای ضبط این تصویر، زنگ را به صدا درآورد که در تصویر ثبت شده توسط تلویزیون، دانش‌آموزی حضور نداشته است. اما بخش «صرفاً جهت اطلاع» اخبار «20:30» که با نگاهی طنز به خبرهای هفتگی می‌پردازد، به اشتباه اعلام کرد که زنگ فلسفه بدون حضور دانش‌آموزان توسط حداد عادل نواخته شد.

  در پی بروز اشتباه در ارائه‌ی این خبر، شامگاه گذشته ـ پنج‌شنبه ـ «20:30» ضمن عذرخواهی چند باره از حداد عادل، با تصحیح خبر خود بر این نکته اذعان داشت که مرتکب گاف شده است.

  به گزارش ایسنا، به نظر می‌رسد تصحیح خبر نادرست «20:30» درباره‌ی حداد عادل و عذرخواهی از وی، در راستای لزوم اجرایی کردن قانون احقاق حق در سازمان صدا و سیما صورت گرفته باشد.

  مرداد ماه 88 رییس‌جمهور قانون احقاق حق در برنامه‌هاى صدا و سیما را ابلاغ کرد و بر اساس ماده ‌30 از این قانون، چنانچه در برنامه‌های پخش شده صدا و سیما مطالبی مشتمل بر توهین، افتراء یا خلاف واقع نسبت به هر شخص (اعم از حقیقی یا حقوقی) باشد و یا به هر نحوی اظهارات اشخاص تحریف شود، شخص می‌تواند از قانون احقاق حق استفاده کند.

  از زمان تصویب این قانون، کارشناسان بسیاری بر لزوم اجرایی کردن قانون احقاق حق تاکید کرده‌اند اما اینکه این قانون به صورت جدی در آینده و در مورد تمامی افراد، دنبال می‌شود، نکته‌ای است که عملکرد صدا و سیما پاسخگوی آن خواهد بود.
 • کانال تلگرام فان کلوب


  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  nazanin بيش از 10 سال قبل گفت:
  خیلی باحال بود
  amir بيش از 10 سال قبل گفت:
  بی خیال ! احقاق حق !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!