Hi2 | های تو

امروز: پنجشنبه 01 آبان 1399 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 4 سال قبل بوده است.

چراغ قوه زوم دار پلیس
ساعت طرح رولکس مارک walar
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 10 سال پیش در اخبار ، تعداد نمايش: 11659
  محققان در پی جستجوهای فراوان برای یافتن حشره ای که به "حشره پرموی وحشتناک" شهرت دارد این جاندار که یکی از کمیاب ترین و عجیب ترین حشرات جهان به شمار می رود را در کنیا یافتند.

  به گزارش خبرگزاری مهر، در ابتدا محققان این حشره زرد رنگ را در سال 1933 و سپس در سال 1948 مشاهده کردند و از آن زمان به بعد ده ها برنامه اکتشافی برای یافتن این جاندار در منطقه ای میان شهرهای "تیکا" و "گاریسا" انجام گرفته است.

  دانشمندان می گویند این جاندار با طول یک سانتیمتر در ارتفاعات 20 متری صخره ها زندگی کرده و "مورموتومیا هیرسوتا" نام داشته و بیشتر به یک عنکبوت با پاهای پوشیده از مو شباهت دارد.

  حشره

  این حشره که از توانایی پرواز برخوردار نبوده و در فضولات خفاشها زاد و ولد می کند، تنها می تواند در محیطهای سرد و مرطوب زندگی کرده و دارای بالهای نمایشی است که هیچ استفاده ای از آنها نمی کند از این رو جا به جایی چندانی نداشته و زیاد حرکت نمی کند. به گفته محققان مرکز مطالعات فیزیولوژی و اکولوژی حشرات در نایروبی، ظاهر این حشره محققان را در تعیین جایگاه این جاندار در خانواده حشرات گمراه کرده است.

  بر اساس گزارش رویترز، این حشره با وجود پاهای بلندی که دارد هرگز از شیوه سواری گرفتن از دیگر جانداران برای جا به جا شدن استفاده نمی کند و از این رو تنها حشره ای است که زیستگاه آن به صورت کامل در آفریقا محصور شده است.
 • کانال تلگرام فان کلوب


  برچسب ها:
  حشره , وحشتناک , عنکبوت


  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.