Hi2 | های تو

امروز: سه شنبه 30 دي 1399 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 5 سال قبل بوده است.

ساعت طرح رولکس مارک walar
چراغ قوه زوم دار پلیس
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 10 سال پیش در پبشگیری ، تعداد نمايش: 4677
  تاثیر «عطردرمانی» در افزایش زایمان طبیعی!
  فان کلوب: عطردرمانی نقش مهمی در درمان بیماری‌ها دارد و در کاهش مداخلات دارویی و افزایش زایمان طبیعی موثر است.

  به گزارش سرویس پژوهشی ایسنا، منطقه علوم پزشکی تهران، شهین سوادزاده، کارشناس ارشد مامایی دانشگاه علوم پزشکی گیلان پژوهشی را با هدف معرفی عطردرمانی و نقش آن در عملکرد مامایی انجام داده است.

  بر اساس این پژوهش، طی دهه گذشته به کارگیری عطردرمانی در جمعیت عمومی افزایش یافته و عقیده بر این است که عطردرمانی فشار روانی و اضطراب ذهنی را کاهش داده و آرام بخشی و کارایی فردی را بهبود می‌بخشد. عطردرمانی یکی از جنبه‌های کنترل بالینی است که در حیطه مراقبت مددجو مداری رشد کرده، با دادن آگاهی‌های لازم و فرصت‌های مناسب به بیماران آن‌ها را در مراقبت از خود تشویق می‌کند.

  این مطالعه مروری بر مقالات موجود در سایت‌های معتبر علمی Elsevier ،Medline ،Science Direct Pub med از سال‌های 1996 تا 2007 است.

  گیاهان دارویی نقش مهمی در مراقبت‌های قبل و بعد از زایمان در اکثر مناطق جهان بر عهده دارند. استفاده درمانی از اسانس‌های گیاهی، «عطردرمانی بالینی» نامیده می‌شود و تاثیرات درمانی آن‌ها بر پایه تحقیقات بالینی حمایت می‌شود. اسانس‌های گیاهی از گیاهان معطر به روش تقطیر با بخار آب به دست آمده و از هزاران سال قبل، برای درمان انواعی از بیماری‌ها به کار می‌رفته است. اسانس‌ها با دارا بودن بو و ترکیبات مختلف بر درمان بیماری‌ها مؤثرند. بررسی‌های انجام شده نشان داده که ماماها حدود 34 درصد مکمل درمانی را در حیطه شغلی و در بالین به کار برده‌اند.

  نتایج این مطالعه نشان داد که فواید به کارگیری اسانس‌ها، افزایش رضایت مصرف کننده، کاهش مداخلات دارویی و افزایش زایمان طبیعی است. این موارد انگیزه اساسی برای توسعه سرویس‌های مکمل درمانی در ارائه خدمات مامایی است.

  با توجه به نکات ذکر شده، استفاده از عطردرمانی در میان مادران، ماماها و سیستم‌های ارائه دهنده خدمات پیشنهاد می‌شود.

  خلاصه این پژوهش در فصلنامه علمی دنا به چاپ رسیده است.
 • کانال تلگرام فان کلوب


  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.