Hi2 | های تو

امروز: دوشنبه 03 آذر 1399 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 5 سال قبل بوده است.

ساعت طرح رولکس مارک walar
چراغ قوه زوم دار پلیس
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 10 سال پیش در متفرقه ، تعداد نمايش: 6374
  کشف امضای داوینچی در چشم مونالیزا!
  فان کلوب: با چشم غیرمسلح دیدن این نمادها بسیار دشوار است اما با بزرگنمایی تصویر می‌توان در چشم راست مونالیزا، حضور دو حرف LV را که به نظر می‌رسد حروف آغازین نام لئوناردو باشد، را مشاهده کرد.

  به گزارش شبکه ایران، کارشناسان میراث فرهنگی ایتالیا موفق شدند در چشم تابلوی معروف "مونالیزا" اثر لئوناردو داوینچی حروف آغازین نام و نام خانوادگی این نقاش رنسانسی را کشف کنند.

  در همین راستا مهر به نقل از آنسا آورده، 500 سال از خلق تابلوی معروف "لبخند ژکوند" (مونالیزا) توسط لئوناردو داوینچی می‌گذرد و 500 سال است که کارشناسان هنری در این تابلو به دنبال نمادهای اسرارآمیز می‌گردند.

  اکنون نتایج تازه‌ترین تحقیقاتی که توسط کارشناسان کمیته ملی ارزیابی میراث تاریخی، فرهنگی و محیطی ایتالیا انجام شده، نشان می‌دهد که در چشم مونالیزا حروف آغازین نام لئوناردو وجود دارد.

  این کارشناسان در این خصوص اظهار داشتند: با چشم غیرمسلح دیدن این نمادها بسیار دشوار است اما با بزرگنمایی تصویر می‌توان در چشم راست مونالیزا (چپ برای کسی که به تابلو نگاه می‌کند) حضور دو حرف LV را که به نظر می‌رسد حروف آغازین نام لئوناردو باشد، را مشاهده کرد. در داخل چشم چپ ژوکوند (راست کسی که تابلو را می‌بیند) نیز می‌توان حروفی را دید اما هنوز دقیقا مشخص نیست که این حروف CE و یا یک حرف ساده B هستند.

  همچنین زیر منحنی پل پشت سر مونالیزا نیز دو عدد 7 و 2 دیده می‌شوند که می‌تواند همچنین یک حرف L و یک عدد 2 باشد.

  این محققان افزودند: ما جزئیات بسیار دقیقی را آزمایش کردیم. تمام این آزمایشات تائید می‌کنند که این علائم نمی‌توانند اتفاقی و یا در اثر یک اشتباه ایجاد شده باشند بلکه به اعتقاد ما تمام این نشانه‌ها به عمد توسط نقاش در این تابلو وارد شده است.

  "لبخند ژوکوند" تابلویی است که لئوناردو حدود سال 1490 کشیدن آغاز کرد و چند سال بعد آن را به پایان رساند. این تابلو در حال حاضر در موزه لوور پاریس نگهداری می‌شود.
 • کانال تلگرام فان کلوب
  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.