Hi2 | های تو

امروز: دوشنبه 10 آذر 1399 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 5 سال قبل بوده است.

چراغ قوه زوم دار پلیس
ساعت طرح رولکس مارک walar
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 10 سال پیش در ورزشی ، تعداد نمايش: 4897
  اتفاقی نادر در شمشیر بازی/شمشیر شکسته به کمر حریف فرو رفت

  فان کلوب: پیمان فخری در پی حادثه‌ی اتفاق افتاده در مسابقه‌ی رده بندی کاپ یک شمشیربازی گفت: اتفاقی که برای این ورزشکار رخ داد، نادر و البته طبیعی بود و هم اکنون حال جسمانی او مناسب است.

   
  ایسنا: دبیر فدراسیون شمشیر بازی گفت :« در جریان دیدار رده بندی مسابقه کاپ یک شمشیر بازی، اسلحله‌ی یکی از ورزشکاران شکست و از زیر لباس ایمنی وارد بدن حریفش البته باید این نکته را بازگو کنم که شمشیر اسلحله‌ای ایمن است که تنها در صورت شکستگی برندگی پیدا می کند و در مقابل لباس‌های ورزشکاران نیز از الیاف ضد گلوله ساخته می شود که برابر 800 نیوتن نیرو مقاوم است. این شمشیر نیز از زیر لباس و از پشت وارد بدن شمشیر زن شد که پس از این اتفاق به سرعت او را به بیمارستان انتقال دادیم.»

  دو تن از بهترین فوق تخصصهای ایران یک ورزشکار را تحت نظر گرفتند و پس از انجام یک عمل سرپایی و حتی بدون نیاز به بیهوشی آسیب دیدگی او برطرف شد.

  وی این را گفت و ادامه داد: به دلیل اینکه شاید شمشیر براده‌هایی داشته باشد طبق دستور پزشک معالج، این شمشیرباز 48 ساعت تحت نظر است و پس از آن مرخص خواهد شد. دوباره باید تأکید کنم چنین اتفاقی در ورزش ایمن بازی نادر است.»

  فخری با تأکید بر ایمن بودن ورزش شمشیربازی گفت:« می توان به جرأت گفت که شمشیربازی از جمله ایمن ترین ورزشهاست از بدو تولد تنها 6 نفر جان خود را از دست داده‌اند که این آمار نشان می دهد که شمشیربازی از ایمن ترین ورزش های دنیاست. لباسها، اسلحه‌هایی که در شمشیربازی استفاده می شود بسیار ایمن هستند و هیچ صدمه ای به ورزشکاران وارد نمی کنند.»

 • کانال تلگرام فان کلوب


  برچسب ها:
  شمشیربازی


  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.