Hi2 | های تو

امروز: سه شنبه 06 آبان 1399 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 5 سال قبل بوده است.

چراغ قوه زوم دار پلیس
ساعت طرح رولکس مارک walar
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 10 سال پیش در سیاسی ، تعداد نمايش: 4626
  فان کلوب: سایت جنجال برانگیز ویکی‌لیکس که صحت اخبار منتشره درآن مورد تردید بسیار واقع شده است، بار دیگر ادعایی را در رابطه با برنامه هسته‌یی ایران منتشر کرد.

  به گزارش ایسنا خبرگزاری آسوشیتدپرس به نقل از ادعای تازه منتشر شده در سایت ویکس لیکس گزارش داد: محمود احمدی‌نژاد ـ رییس‌جمهور ایران ـ حدود بیش از یک سال قبل درصدد انجام نوعی مبادله سوخت هسته‌یی بود اما در داخل با فشارهایی روبه‌رو شد که آن را "شکست واقعی" در نظر می‌گرفتند.

  این گزارش که روز سه‌شنبه روی سایت ویکی لیکس قرار گرفت مدعی است که ایران به آمریکا حتی بیش از روسیه که متحدش است درباره پیشنهاد تحت حمایت سازمان ملل اطمینان دارد که بر ارایه سوخت آماده استفاده در راکتور در ازای انتقال ذخایر اورانیوم با غنای پایین ایران مبتنی است.

  این گزارش مدعی است: این ارزیابی از سوی احمد داوود اوغلو ـ وزیر امور خارجه‌ ترکیه ـ در اختیار یک نماینده ارشد آمریکا قرار گرفت.

  ترکیه رابطه دوستی رو به رشدی با تهران دارد و قرار است میزبان دور بعدی گفت‌وگوهای ۱+۵ با ایران باشد.

  ویکی لیکس ادعا می‌کند: داوود اوغلو در اواخر سال ۲۰۰۹ به فیلیپ گوردون ـ دستیار وزیر امور خارجه آمریکا ـ گفت که دولت ایران تمایل دارد روی نوعی ترتیبات تبادل سوخت کار کند اما احمدی‌نژاد با "فشارهای شدیدی" در داخل روبه‌رو است.

  در ادامه ادعای منتشر شده در این گزارش آمده است: داوود اوغلو به گوردون گفت که تبادل سوخت پیشنهادی در برخی محافل در ایران به عنوان شکست واقعی تعبیر شده است.

  این گزارش مدعی است: مقامات ترک احمدی‌نژاد را منعظف‌تر از دیگر افرادی می‌دانند که درون دولت ایران هستند.

  در این گزارش ادعا شده است که ایرانی‌ها به نمایندگان آمریکا بیش از انگلیسی‌ها اعتماد دارند و هم‌چنین بیش‌تر ترجیح می‌دهند سوخت را از آمریکا بگیرند تا روسیه.

  ویکی لیکس ادعا می‌کند که گوردون خاطرنشان کرده است واشنگتن معتقد است ترکیه می‌تواند به عنوان میانجی با ایران سودمند باشد اما در عین حال گوردون برای موضع‌جدی‌تر ترکیه در قبال اقدامات هسته‌یی ایران اعمال فشار کرده است.
 • کانال تلگرام فان کلوب


  مرتبط:
  » ویکی ‌لیکس چیست؟ بيش از 10 سال قبل


  برچسب ها:
  ویکی لیکس


  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.