Hi2 | های تو

امروز: يکشنبه 05 بهمن 1399 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 5 سال قبل بوده است.

ساعت طرح رولکس مارک walar
چراغ قوه زوم دار پلیس
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 10 سال پیش در اختراعات و اکتشافات ، تعداد نمايش: 4776
  دلیل طاسی در مردان کشف شد
  فان کلوب: کارشناسان ادعا کردند دلیل اصلی ریزش موی سر در مردان را کشف کرده‌اند.

  به گزارش خبرآنلاین به نقل از بی بی سی، به اعتقاد آن‌ها عامل ریزش مو کاهش تعداد آن‌ها نیست، بلکه مشکل اصلی در رشد موهای جدید است.

  در حقیقت یک مشکل در تولید موهای جدید به وجود می‌آید که باعث می‌شود آن‌ها به قدری کوچک شوند که برای چشمان غیر مسلح غیر قابل دیدن شوند.
  یک تیم از دانشمندان آمریکایی ادعا کردند وجود نقص در سلول‌های بنیادی که مسوول تولید موهای جدید هستند عامل اصلی بروز کچلی در بین مردان است. به این ترتیب شاید بتوان با بازگرداندن عملکرد طبیعی این سلول‌ها طاسی مردان را درمان کند.

  در نهایت دانشمندان امیدوارند کرم‌های جدیدی بسازند که با مالیدن روی سر به سلول‌های بنیادی کمک کند تا به طور طبیعی اقدام به تولید مو کنند.
  تیمی از دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا فولیکول‌های مو را در قسمت‌هایی که دچار ریزش مو شده و در قسمت‌هایی که شامل مو بودند مقایسه کردند.

  اگرچه در قسمت‌هایی که دچار ریزش مو شده‌اند تعداد سلول‌های بنیادی تولید کننده موی سر درست برابر با بخش‌های دیگر سر است، اما تعداد انواعی از آن‌ها به طور کامل به تکامل رسیده‌اند کم‌تر است.
  به این ترتیب فولیکول‌های موی سر در قسمت‌های طاس کوچک شده و به این ترتیب موهای جدیدی که رشد می‌کنند بسیار کوچک خواهند شد. این موها به قدری ریز هستند که فقط با میکروسکوپ قابل دیدن هستند.

  دکتر جورج کوتسارلیس که این تحقیقات را انجام داده است در این باره گفت: این موضوع نشان می‌دهد مشکلی در فعالسازی سلول‌های بنیادی وجود دارد که باعث بروز این مشکل می‌شود.
  به این ترتیب مشخص می‌شود که تعداد سلول‌های بنیادی در قسمت‌هایی که دچار ریزش مو شده‌اند اندازه طبیعی دارد و فقط باید راهی برای فعال کردن دوباره آن‌ها پیدا کرد.

  هنوز مشخص نیست که دلیل اصلی بروز این مشکل در مردان چیست، اما کارشناسان معتقدند هورمون مردانه تستسترون در این حالت نقش زیادی بازی می‌کند.
 • کانال تلگرام فان کلوب
  برچسب ها:
  طاسی , کشف , مردان


  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.