Hi2 | های تو

امروز: سه شنبه 06 آبان 1399 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 5 سال قبل بوده است.

ساعت طرح رولکس مارک walar
چراغ قوه زوم دار پلیس
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 9 سال پیش در سیاسی ، تعداد نمايش: 3925
  نزدیک کانون‌های ثروت و قدرت نشوید؛ دولت بدون بهانه‌گیری قانون را اجرا کند

  فان کلوب: مقام معظم رهبری در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی با توصیه‌هایی به متولیان قانون‌گذاری متذکر شدند که برای رأی به کانون‌های ثروت و قدرت نزدیک نشوند و دولت را نیز به اجرای قانون بدون بهانه‌گیری سفارش فرمودند.


  به گزارش خبرگزاری فارس، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز در دیدار رئیس و نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با تشریح سناریوی سلطه‌گران برای "تضعیف اقتصاد ایران، ایجاد اختلاف میان مسئولان و کمرنگ‌کردن اعتقادات و احساسات اسلامی " بر ضرورت هم‌افزایی و مدارای متقابل مجلس و دولت و فصل‌الخطاب بودن قانون تأکید کردند.

  رهبر انقلاب اسلامی با تشکر صمیمانه از مواضع صریح، قاطع و افتخارآمیز مجلس در قبال زیاده‌خواهی آمریکا و سلطه‌‌گران، فهم دقیق و روشن ملت بزرگوار ایران را درباره جناح‌بندی‌های جهانی و اهداف نظام سلطه، از تفضلات الهی دانستند و خاطرنشان کردند: هدف اصلی تبلیغات همه جانبه نظام استبداد بین‌الملل، غبارآلود کردن فضا و مانع‌تراشی در روند آگاهی و بصیرت ملت‌هاست، اما ملت ایران هر روز بر فهم و بصیرت خود افزوده است.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، استمرار مواضع مستحکم مجلس و دولت را مقابل دشمنان اسلام و ایران ضروری خواندند و افزودند: چالش میان انقلاب اسلامی و استکبار، تا هنگام ناامید شدن مستکبران از ضربه زدن به انقلاب ادامه خواهد داشت که البته به حول و قوه الهی و در پرتو ایستادگی ملت و نظام، موقعیت جمهوری اسلامی در این رویارویی در طول زمان، تقویت و موقعیت دشمن ضعیف‌تر شده است.

  ایشان پیش‌بینی و خواندن سناریوی سلطه‌گران و برنامه ریزی و اقدام صحیح در قبال آن را، موجب شکست حتمی دشمنان دانستند و در تشریح اهداف سناریوی کنونی استکبار افزودند: دشمن آشکارا بر مسائل اقتصادی تمرکز کرده تا پایه اقتصادی ایران را فلج و مردم را نومید کند و این جهت‌‌گیری علنی دشمن، به مجلس، دولت و همه مسئولان در بخش‌های مختلف گوشزد می کند که در سالی که به همین علت سال جهاد اقتصادی نامگذاری شده، باید در کدام عرصه تمرکز و تلاش کنند.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ایجاد اختلاف میان دستگاه‌های مدیریت‌کننده کشور را دومین هدف واضح نظام سلطه دانستند و تأکید کردند: آحاد مسئولان باید بیدار باشند و نگذارند اختلاف نظر و تفاوت سلیقه، به چالش و درگیری منجر شود.

  رهبر انقلاب اسلامی در همین زمینه به فتنه سال ۸۸ اشاره کردند و افزودند: حتی اگر با نگاه خوشبینانه به آن ماجرا نگاه کنیم، گناه بزرگ و غیرقابل اغماض فتنه‌گران این است که شبهه و خدشه ذهنی خود را به چالشی در مقابل نظام تبدیل کردند و به نظام و کشور ضربه زدند.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پرهیز از اختلاف را "وظیفه‌ای ملی در دفاع از اسلام و انقلاب و ایران " دانستند و خاطرنشان کردند: جناح‌های مختلف مجلس، فراتر از گرایش‌ها و سلایق خود، سهم خود را در مقابله با هدف بسیار زشت دشمن برای ایجاد اختلاف در کشور ادا کنند.

  رهبر انقلاب اسلامی، کمرنگ‌کردن اعتقادات و احساسات اسلامی و رسوخ دادن تفکرات الحادی و شبه‎الحادی میان ملت ایران و ملت‌های مسلمان را سومین هدف سناریوی دشمنان اسلام در شرایط کنونی برشمردند.

  ایشان در همین زمینه به تبلیغات بسیار گسترده نظام رسانه‌ای غرب برای تأثیرگذاری در افکار جوانان مصر و تونس و دیگر کشورهای منطقه اشاره کردند و افزودند: ترویج انواع فساد و ایجاد تردید در عقاید دینی، هدف مشخص سناریوی جامع نظام سلطه در قبال ایران و حرکت بیداری اسلامی در منطقه است.

  رهبر انقلاب اسلامی در تبیین چگونگی مقابله با این سناریو، تأکید کردند: بدون تردید نظام اسلامی با مایه‌های فلسفی و عقیدتی قوی و نیروهای انسانی علاقمند و کارآمد، کفایت مقابله با این سناریوی چندبعدی را داراست، به شرط اینکه دو نکته را مد نظر داشته باشیم.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، پرهیز از غفلت و غرور را دو نکته ضروری برای پیروزی مقابل هجوم برنامه‌ریزی شده دشمنان خواندند و افزودند: اگر با غفلت از کارهای اصلی به مسائل حاشیه‌ای سرگرم شویم یا مغرورانه، دشمن را کوچک و بیچاره فرض کنیم، شکست مقابل دشمن، خطری واقعی است.

  ایشان ۲۹۰ نماینده مجلس، آحاد مسئولان دولتی و قضایی و همه مردم را به هوشیاری کامل در این عرصه فراخواندند و خاطرنشان کردند: هرکس در هر جا مسئولیتی دارد باید خود را در میدان بزرگ رویارویی ملت ایران با دشمنان اسلام و انقلاب ببیند و با این نگاه وظایف خود را انجام دهد.

  حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تبیین اهمیت هوشیاری در مقابل طرح‌های پنهان و آشکار نظام سلطه، افزودند: به تعبیر امام راحل عظیم‌الشأن، هر کاری که باعث حرکت در چارچوب مورد نظر دشمن بشود و به کشور و ملت ضربه بزند، جزو گناهان بزرگی است که خداوند از آنها نمی گذرد زیرا توبه از این گونه کارها و جبران ضربه‌ای که این‎گونه غفلت‌ها و اقدامات به ملت وارد می کند، عملاً امکان پذیر نیست.

  ایشان در ادامه به مسئولان خاطرنشان کردند: پروردگار، بار امانت سنگینی را بر دوش ما گذاشته است که باید آن را مقتدرانه و در اوج امانت‌داری به مقصد برسانیم.

  مقام معظم رهبری کمین دشمن برای ضربه زدن به ملت ایران را واقعیتی طبیعی خواندند و افزودند: هرکس در میدان نبرد، درصدد ضربه زدن به حریف است و سلطه گران حتی پشت سخنان نرم خود، خنجر آخته‎ای پنهان کرده اند و منتظر فرصت مناسب و غفلت ملت و مسئولان ایران هستند تا این خنجر را در جگر ملت فرو کنند بنابراین باید هوشیاری و بیداری موجود را حفظ و تقویت کرد.

  رهبر انقلاب اسلامی تقوای جمعی را به موازات تقوای فردی، کاملاً ضروری دانستند و افزودند: مجموعه ها و جمع ها و جریانها، علاوه بر تقوای فردی اعضای خود، باید در نگاه کلان از تقوای جمعی نیز برخوردار باشند چرا که در غیر این صورت، افراد متقی حاضر در این جریانها نیز، به علت خطای عمومی جمع، به انحراف و خطا می افتند.

  ایشان با ذکر مثالی در این زمینه افزودند: جریانی که اوایل انقلاب به جریان چپ مشهور بود و شعارهای خوبی می داد با وجود داشتن آدمهای باتقوا، از مراقبت و تقوای جمعی غافل شد و کار به جایی رسید که "فتنه‎گران ضد امام حسین علیه السّلام و ضد اسلام و امام "، به آنها تکیه کردند که این واقعیت نشان می دهد غفلت از تقوای جمعی، خطری بسیار بزرگ است.

  حضرت آیت‎الله خامنه‎ای طرح مجلس برای خودنظارتی را از مصادیق تقوای جمعی برشمردند و افزودند: البته در گوشه و کنار کسانی گفتند که این طرح با آزادی نمایندگان مخالف است اما واقعیت این نیست و فلسفه این طرح نظارت بر کژرفتاری احتمالی برخی نمایندگان است تا این نهاد قانونی و اساسی که امام بر جایگاه رفیع آن تأکید داشتند به علت رفتار برخی نمایندگان، بدنام نشود.

  ایشان به نمایندگان مجلس توصیه کردند: طرح خودنظارتی را به گونه ای تنظیم کنید که رودربایستی و بده‎بستان موجب کم‎اثر شدن آن نشود.

  رهبر معظم انقلاب با اشاره به جریانهای مختلف موجود در مجلس افزودند: هیچ اصراری بر یکی شدن این جریانها نیست چرا که اختلاف فکر و سلیقه سیاسی، امری طبیعی است اما این جریانها باید مراقب باشند که اختلاف سلیقه را به کشمکش و چالش تبدیل نکنند و میان مباحث خود، امریکا، اسرائیل و دشمنان اسلام و امام را به فراموشی نسپارند.

  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه امسال سال آخر نمایندگی نمایندگان مجلس هشتم است تأکید کردند: مراقب باشید فعالیت نمایندگان مجلس به خاطر انتخابات اسفند سال جاری دچار رکود و وقفه نشود و تلاش برای ادامه حضور در مجلس بعدی، اجرای وظایف نمایندگان را مورد خدشه قرار ندهد.

  حضرت آیت الله خامنه ای در همین زمینه نزدیک شدن به صاحبان قدرت و ثروت را خطری بسیار بزرگ دانستند و افزودند: اگر کسی به‏خاطر تأمین نمایندگی در مجلس بعدی، به صاحبان ثروت و قدرت نزدیک شود، خدا از این کار بسیار زشت نمی گذرد و انتقام الهی، حتماً بر سرنوشت او اثر خواهد گذاشت، ضمن اینکه این گونه کارها بر جامعه هم اثر منفی می گذارد.

  هم‎افزایی با قوه مجریه توصیه مشخص دیگری بود که رهبر انقلاب اسلامی، خطاب به نمایندگان مجلس بیان کردند.

  رهبر انقلاب اسلامی، در این زمینه قانون را فصل الخطاب دانستند اما افزودند: می توان با حفظ استقلال کامل مجلس، به گرایشها و روشهای دولت توجه و به گونه ای قانونگذاری کرد که اجرای قانون برای دولت آسان و تسهیل شود.

  حضرت آیت‎الله خامنه‎ای تأکید کردند: البته هنگامی که قانون به تصویب رسید دولت هم باید با همه توان و بدون بهانه گیری، براساس آن عمل کند.

  رهبر انقلاب اسلامی افزودند: شاکله قوه مجریه، خوب و مطلوب است و دولت مشغول کار و تلاش است و مجلس و دولت باید به یکدیگر کمک کنند.

  ایشان سازگاری و مدارا و همراهی متقابل دولت و مجلس را امری پسندیده دانستند و افزودند: سازگاری با دشمن خوب نیست اما رفق و مدارا درون کشور و در روابط مجلس با دولت، ضروری و لازم است.

  رهبر معظم انقلاب با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس نهم در اسفند سال جاری، انتخابات را شاخص و پرچم نظام خواندند و افزودند: با وجود همه تلاشها و فضاسازیها، همه انتخابات در نظام اسلامی، بدون تأخیر انجام شده که این واقعیت نشان دهنده اهمیت انتخابات برای نظام اسلامی است.

  حضرت آیت‎الله خامنه‎ای، برگزاری سی انتخابات در سه دهه اخیر را پرچم افتخار نظام و نشانه مردم سالاری جاری در کشور برشمردند و خاطرنشان کردند: با وجود همه بداخلاقی ها و ادعاها، انتخابات در دوره های مختلف، خوب، روشن و شفاف برگزار شده و هیچ‏کس نتوانسته است ادعایی را خلاف این واقعیت، اثبات کند.

  رهبر انقلاب اسلامی مسئولان سه قوا را به نگه داشتن احترام انتخابات توصیه مؤکد کردند و افزودند: هیچ کس نباید به هیچ نحوی در انتخابات دخالت کند تا انتخابات براساس روال قانونی انجام و مجلس بر اساس تشخیص و انتخاب مردم تشکیل شود.

  در ابتدای این دیدار که در سالروز افتتاح اولین دوره مجلس در نظام جمهوری اسلامی برگزار شد، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در گزارشی اعلام کرد: "مجلس هشتم در سه سال اخیر ۲۳۸ قانون تصویب و ۴۲ گزارش نظارتی درباره عملکرد دستگاهها و مسائل مهم کشور تهیه کرده است ".

  وی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای تحقق سیستماتیک بعد نظارتی مجلس افزود: بیش از ۴۸۰۰ شکایت به کمیسیون اصل نود واصل شده که بررسی شده یا در حال بررسی است.

  رئیس مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: مجلس در جهت صیانت از حقوق ملت بر اجرای صحیح قوانین مصر است.

  لاریجانی با اشاره به تشکیل کمیسیونهای خاص درباره اصل ۴۴، طرح تحول اقتصادی و جهاد اقتصادی گفت: نمایندگان مجلس تلاش می کنند با پرهیز از حاشیه های سیاسی، تلاشهای خود را بر نیازهای اساسی کشور متمرکز کنند و با تعامل منطقی و قانونی با دیگر قوا، وظایف خود را تحت رهنمودهای رهبر معظم انقلاب به انجام برسانند.

  وی با اشاره به فضای باز اظهار نظر نمایندگان درباره همه مسائل کشور تأکید کرد: نمایندگان ملت با موضع گیری قاطع در مقابل نظام سلطه به ویژه زیاده‎خواهی‎های امریکا، از اسلام و انقلاب دفاع می‎کنند.

 • کانال تلگرام فان کلوب


  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  سید سلمان بيش از 9 سال قبل گفت:
  حفظ وحدت ما هميشه خواب آشوبگران را آشفته كرده است پس وحدت و اطاعت از رهبري را فراموش نكنيم
  مصطفی بيش از 9 سال قبل گفت:
  ولایت فقی یعنی چراغ پس چراغ وگم نکونیم تا به روشنای روزبرسیم پس مراقب فتنه هاباش
  reza بيش از 9 سال قبل گفت:
  با سلام به مدیر سایت . به نظر من هر فرد چه خوب وچه بد برای خود حریم وشخصیتی دارد نباید تصویر آنان را با کسانی که وجهی بدی از آنان نمایش داده شده آورد ..مثبت اندیشه کنید..
  حسن بيش از 9 سال قبل گفت:
  سلام آقا رضا؛
  به جمع فان کلوبی ها خوش آمدید.
  متاسفانه متوجه منظور شما نشدم.
  پیروز باشید.