Hi2 | های تو

امروز: پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 5 سال قبل بوده است.

ساعت طرح رولکس مارک walar
چراغ قوه زوم دار پلیس
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 10 سال پیش در اقتصادی ، تعداد نمايش: 10115
  قیمت خودروی دنا اعلام شد

  فان کلوب: چهارمین خودروی ملی با نام دنا که روز گذشته با حضور وزیر صنایع رونمایی شد، در دو رنج ۱۴ تا ۱۸ میلیون تومان برای نوع ELX و ۱۸ تا ۲۵ میلیون تومان برای نوع LX قیمت‌گذاری شد.


  به گزارش فارس دنا بر روی پلت فرم سمند و در کلاس ابعادی D و در گونه LX و ELX تولید خواهد شد.

  نوع LX دنا با مشخصات پایه و در گروه خودروهای با رنج قیمتی ۱۸ تا ۲۵ میلیون تومان و نوع ELX این خودرو به عنوان یک محصول لوکس در گروه خودروهای با رنج قیمتی ۱۴ تا ۱۸ میلیون تومان تولید و به بازار عرضه خواهد شد.

  به گفته مصلح معاون مرکز تحقیقات ایران خودرو، دنا به‌تدریج جایگزین سمند خواهد شد و به این ترتیب برای صادرات ۱۰ هزار دستگاه از این خودرو در بازارهای جهانی برنامه‌ریزی صورت گرفته است.

  وی طول عمر دنا را ۷ سال عنوان کرد و گفت: در این خودرو طراحی جدید بدنه، تزئینات داخلی و خارجی و ارتقای سیستم‌های پلت‌فرمی مدنظر بوده است.

  مصلح با بیان اینکه تولید آزمایشی دنا از آذر امسال آغاز خواهد شد افزود: تولید تجاری این محصول از اسفندماه ۹۰ شروع می‌شود.

  وی با بیان اینکه دنا استانداردهای ۵۵ گانه تولید خودرو را کسب می‌کند اظهار داشت: این خودرو در زمان ۱۱.۹ ثانیه شتاب صفر تا ۱۰۰ را طی می‌کند و در زمان ۱۸.۴۱ ثانیه قادر به طی مسافت ۴۰۰ متری است.

  معاون مرکز تحقیقات ایران خودرو مصرف سوخت سیکل ترکیبی دنا را در ۱۰۰ کیلومتر ۷.۴ لیتر اعلام کرد و گفت: این خودرو قابلیت کسب کردن استاندارد آلایندگی یورو ۴ را داراست.

  به گفته وی، دنا با گیربکس دستی عرضه خواهد شد و در حال حاضر برنامه‌ریزی برای توسعه این محصول با گیربکس اتوماتیک نیز در حال انجام است.

  مصلح تصریح کرد: دنا از نظر قوای محرکه در ۴ نوع تولید می‌شود که شامل LX با موتور EF۷ بنزینی، ELX با موتور EF۷ بنزینی، ELX با موتور توربوشارژ و LX با موتور EF۷ گاز سوز است.

  "دنا " به عنوان چهارمین خودروی ملی کشور بعد از سمند، تیبا و رانا توسط مهندسان ایرانی و بدون مشارکت خارجی ها طراحی شده است.

 • کانال تلگرام فان کلوب


  مرتبط:
  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.