Hi2 | های تو

امروز: پنجشنبه 23 ارديبهشت 1400 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 5 سال قبل بوده است.

ساعت طرح رولکس مارک walar
چراغ قوه زوم دار پلیس
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 10 سال پیش در سیاسی ، تعداد نمايش: 5528
  برگزاری جلسه سران قوا در دفتر میرحسین موسوی
  فان کلوب: پایگاه اطلاع رسانی آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی که هر روز خاطرات رئیس مجلس خبرگان را منتشر می کند، خاطره ای را از چنین روزی در ۲۳ سال پیش منتشر کرد.

  رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام که در آن روزگار ریاست مجلس شورای اسلامی را به عهده داشته است، در خاطره خود از ۲۱ آذر ماه سال ۱۳۶۶ به برگزاری جلسه سران قوا در دفتر میرحسین موسوی نخست وزیر وقت اشاره می کند.

  آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی نوشته است:

  تا ساعت نه صبح در منزل کارکردم و به اخبار گوش دادم. به مجلس آمدم. گزارش ها را دیدم. تفسیرهای مغرضانه ای پیرامون تغییر وصیت نامه امام شروع شده و بیشتر بر محور تضعیف آیت الله منتظری و القاء اختلاف است.

  تا عصر در دفترم کار کردم. آقای قادری [نماینده پیرانشهر] آمد و از همکاری سپاه با بارزانی ها و پیشرفت کار اظهار رضایت کرد و گفت کردها با انقلابند.

  پیام تلویزیونی برای [نشست] انجمن های اسلامی دانشجویان آمریکا و کانادا پر کردم. آنها خواسته بودند که پیام با تصویر و صدای خودم باشد. در گذشته معمولاً پیام کتبی می دادم. جمعی از مسؤولان قرارگاه قدس که به امر اعزام نیرو می پردازند، آمدند. گزارش پیشرفت کار و نتایج اقدامات جدید و برنامه به سوی کربلای دو را دادند و نیازها را گفتند. نسبتاً خوب است، ولی ثبت نام و نوبت بندی برای اعزام، در حد مطلوب نیست.

  جلسه سران قوا در دفتر آقای [میرحسین موسوی] نخست وزیر بود. وقت جلسه را از روز یکشنبه و چهارشنبه به روز شنبه و دوشنبه تغییر داده ایم. آقای [حمید] انصاری [رئیس کمیسیون مرکزی مبارزه با افزایش قیمت ها و کنترل تورم] همراه با گروه کنترل قیمت ها و اجرای تعزیرات حکومتی آمدند. گزارش پیشرفت کار را دادند. آنها راضی اند و می گویند تورم را مهار کرده اند و برای [کنترل قیمت] چند قلم دیگر [کالا] استجازه نمودند. آقایان کنگرلو و معیری گزارش کار با فرانسه را دادند و برنامه های آینده تعیین شد؛ کار مجموعاً پیشرفت خوبی دارد و دو طرف می خواهند روابط را عادی کنند. شب به خانه آمدم.

  ۱ وصیت نامه جدید حضرت امام موجب رواج شایعه بیماری ایشان در رسانه های گروهی کشورهای غربی شده است؛ از جمله، روزنامه ها و محافل خبری آلمان غربی با اشاره به اینکه امام اخیراً وصیت نامه جدیدی را تهیه کرده اند، مدعی شدند:« این تغییر وصیت نامه خود به عنوان دلیلی بر بی اساس نبودن خبر بیماری وی تعبیر می شود.» رسانه های آلمان همچنین ادعا کردند:« براساس گزارش رونامه تایمز، آیت الله خمینی حتی به بیمارستان هم انتقال داده شده است.» علاوه بر این، رادیوهای بیگانه از جمله اسرائیل، بی بی سی، هلند و آمریکا در بخش های مختلف خود این شایعه را منعکس ساختند. رادیو اسرائیل در بخش فارسی ساعت ۱۹ گفت: « علیرغم آن که وزارت خارجه تهران و مقامات حکومت اسلامی ایران در دو روز گذشته خبر بیماری آیت الله خمینی را تکذیب کرده اند، اما روزنامه های بریتانیا در شماره های امروز خود مجدداً گزارش هایی را دایر بر اینکه رهبر اسلامی سخت بیمار است و در بستر احتضار به سر می برد، به چاپ رساندند.»

  منبع متن روز شمار : کتاب کارنامه و خاطرات سال ۱۳۶۶ « دفاع و سیاست » – دفتر نشر معارف انقلاب
 • کانال تلگرام فان کلوب


  مرتبط:
  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.