Hi2 | های تو

امروز: چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 5 سال قبل بوده است.

چراغ قوه زوم دار پلیس
ساعت طرح رولکس مارک walar
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 10 سال پیش در مد و زیبایی ، تعداد نمايش: 4383
  رمز دستیابی به جذابیت
  فان کلوب: چه وقت باید به فرد مورد پسند خود ابراز علاقه کرد؟ بیشتر کسانی که در مرحله آغاز یک رابطه عاطفی هستند، به این سؤال فکر می‌کنند. روانشناسان برای رسیدن به جذابیت بیشتر، خویشتن‌داری در بروز احساسات را توصیه می‌کنند.

  به گزارش دویچه وله؛ رعایت فاصله و فاش نکردن احساسات خود در هنگام آشنایی، میزان جذابیت را افزایش می‌دهد. چون کسی که از میزان علاقه طرف مقابلش نسبت به خود خبر ندارد، بیشتر به سمت او کشش پیدا می‌کند. روانشناسان آمریکایی در دانشگاه ویرجینا دریافته‌اند که عدم آگاهی از حس طرف مقابل باعث می‌شود که فرد دائما به او فکر کند. آنها اعتقاد دارند که برای داشتن ملاقات موفق با فرد مورد پسند، نباید تمام احساسات خود را یکجا بروز داد و در این صورت شانس برای ملاقاتی دیگر بیشتر خواهد بود.

  در حقیقت همیشه این باور وجود داشته که افراد به سمت کسی جذب می‌شوند که علاقه خود را به آنها نشان داده است. درستی این پدیده قبلا توسط پژوهش‌های پیشین ثابت شده است. اما تا به حال در مورد میزان علاقه و کشش نسبت به کسی که ما در مورد احساسات او بی‌خبر هستیم تحقیقی صورت نگرفته بود.

  گرایش به ملاقات با مرموزترین فرد
  روانشناسان دانشگاه ویرجینیا در جریان این پژوهش نظر ۴۸ دانشجوی زن را مورد بررسی قرار دادند. آنها به این دنشجویان گفتند که تعدادی از دانشجویان مرد در یکی از شبکه‌های اجتماعی در اینترنت از صفحات شخصی دانشجویان زن از جمله صفحات شخصی هر یک از این ۴۸ دانشجو بازدید کرده‌اند. روانشناشان همچنین گفتند که این مردان در مورد هر یک از زنان نظر خود را بیان کرده‌اند و نظرشان را در مورد این که کدام یک از آنها برایشان از همه جذاب‌تر بوده بیان کردند.

  سپس به دانشجویان زن صفحه خصوصی ۴ نفر از این دانشجویان مرد نشان داده شد. به تعدادی از زنان گفته شد که این مردان از صفحه شخصی آنها خوششان آمده است. به تعدادی دیگر گفته شد که به نظر این مردان، آنها تنها نسبتا زیبا هستند. به گروه سوم نظر این مردان گفته نشد. در نهایت زنان شرکت‌کننده بایستی یکی از این مردان را برای قرار ملاقاتی رمانتیک انتخاب می‌کردند. در عین حال آنها همچنین بایستی به روانشناسان اطلاع می‌دادند که هر کدام از این مردان تا چه حد ذهن آنها را به خود مشغول کرده‌اند.

  کدام مرد از همه جذاب‌تر است؟
  نتیجه این پژوهش نشان داد که دانشجویان زن بیشتر تمایل به ملاقات با مردی را داشتند که در مورد آنها نظر مثبتی داشته است. به نظر زنان، این مردان از مردانی که آنها را تنها تا حدودی زیبا خوانده بودند، جذاب‌تر بودند.

  در این میان از همه بیشتر عدم آگاهی نسبت به احساسات یک مرد، او را در نگاه زنان جذاب‌تر جلوه می‌داد. وقتی که زنان در مورد احساسات یکی از این مردان اطلاعی نداشتند، علاقه بیشتری برای دیدار با او از خود نشان می‌دادند و بیشتر به او فکر می‌کردند. برای آنها جالب بود که بدانند این مردان در موردشان چه فکر می‌کنند.

  به این ترتیب روانشناسان دانشگاه ویرجینیا از طریق این پژوهش نشان دادند که حداقل در برخورد نخست می‌توان از راه پنهان کردن احساسات میزان جذابیت خود را برای فرد مقابل بالا برد. پس از مرحله آشنایی مطمئنا معیارهای مهم دیگری در محکم شدن یک رابطه نقش بازی خواهند کرد.
 • کانال تلگرام فان کلوب
  برچسب ها:
  جذابیت , مردان , زنان


  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.