Hi2 | های تو

امروز: چهارشنبه 22 ارديبهشت 1400 ، آخرین به روزرسانی سایت بيش از 5 سال قبل بوده است.

ساعت طرح رولکس مارک walar
چراغ قوه زوم دار پلیس
Avatar

سلام!
هنوز وارد سیستم نشده اید؟
یا عضو سایت نیستید؟

 • ارسال شده: بيش از 10 سال پیش در آنتی ویروس و امنیتی ، تعداد نمايش: 9603
  برنامه محافظ فلش مموری USB Disk Security

  فان کلوب: برنامه USB Disk Security جزء بهترین نرم افزار های مرتبط با انواع اکثر وسایل جانبی متصل به کامپیوتر از طریق USB می باشد. حالا این وسایل جانبی چه چیز هایی می تواند باشد: یکی از مهمترین آن ها و پر کاربرد ترین فلش مموری ها (Flash Memory) می باشد.

  امروزه برای انتقال اطلاعات و تا حدودی هم سریع اغلب از این وسیله استفاده می شود. ظرفیت شان هم متغیر می باشد ولی به علت ظرافت (نه فقط ظاهر بلکه ساختار تشکیل دهنده) چگونگی نگهداری از آن ها خیلی حیاتی است و یکی از روش های افزایش طول عمر و کیفیت (به زبان عامه نسوختن) این وسایل خارج کردن صحیح از رایانه می باشد (Safety Remove). ولی در بسیاری از مواقع این عمل خارج کردن صحیح سخت افزار از رایانه با موفقیت صورت نمی گیرد آن هم به علت عدم بستن نرم افزار ها و فایل های درون حافظه فلش ، ویروسی شدن حافظه مد نظر و یا عیب سیستمی (هنگ کردن کامپیوتر (همیشه نمی توان به راحتی فهمید چه وقت کارکرد پردازنده بیش از حد مورد نظر است)) اتفاق می افتد و اگر در این مواقع به اجبار و یا سهوا حافظه را خارج کنیم به حافظه مان عیب می رسد هر چند اندک و یا مهم نباشد اما با تکرار این عمل و در طی زمان فلش به کل بی استفاده می شود. (می سوزد).

  اما با استفاده از برنامه های متفاوت که یکی از بهترین آن ها در این پست معرفی می شود می توانید به راحتی Safety Remove را در هر وضعیتی انجام دهید. می گویید چگونه؟ خوب این برنامه که من خودم شخصا نیز ازش استفاده می کنم. در بسیاری مواقع با هوشمندی برنامه های اجرا و بسته نشده حافظه را مشخص و می بندد و در نهایت از قالب Safety Remove خود سیستم عامل فلش مموری را بدون هیچ خطای اضافی خارج می کند. اما اگر به نحوی سیستم اجازه بسته شدن برنامه ها را ندهد این برنامه سیستم شما را Log Off می کند (در ویندوز) تا در نهایت عمل خارج شدن صورت گیرد. پس با استفاده از این برنامه می توانید از فلش مموری خود بیشترین و بهترین استفاده را ببرید و دیگر نگران سوختن زود هنگام و یا غیر عادی آن نشوید.
  پس بهتر است احتمال Log Off شدن را در حین کار با این برنامه همیشه مد نظر بگیرید و در زمان مناسب به فکر ذخیره کردن حالت برنامه های دیگر خود باشید!

  اما دیگر وسایلی که از طریق پورت USB به کامپیوتر انتقال می یابند: MP3 & MP4 Player ها به همراه حافظه دوم آن ها ، سرویس Data Translate در تلفن همراه (برای استفاده از تنها حافظه خارجی آن در رایانه) و ... می باشد که برای خروج مناسب از آن ها هم می توان از این برنامه استفاده کرد.
  اما سخت افزار های دیگر نیز از طریق این پورت به رایانه متصل می شوند مثلا: اسکنر ، پرینتر ، دوربین دیجیتال (در حالت استفاده از سیستم حافظه درونی و یا حتی حافظه خود رایانه و فقط استفاده از محیط کاربری دوربین و سیستم آن) ، تلفن همراه (در حالت بهره بری از برنامه های حافظه داخلی) و ... که برای خروج سخت افزاری دیگر امکان Safety Remove مد نظر قرار نمی گیرد.

  از دیگر امکانات مفید این برنامه محافظ فلش مموری :

  1-Auto Start: در این قسمت می توانید لیست برنامه هایی در حین بوت و شروع کار سیستم عامل اجرا می شوند را دید و مدیریت کرد.

  2- Repair System: برخی از نرم افزار هایی که در رایانه خود نصب می کنید تنظیمات رجیستری را تغییر می دهند در این قسمت می توانید بر تغییرات نامناسب این نرم افزار ها مدیریت کنید و آن ها را به حالت اولیه برگردانید.

  3- USB Tools: شامل دو قسمت Remove و Immunity می شود که در بخش Remove می توان سخت افزار وصل شده از طریق پورت USB را که به حالت عادی سیستم خطای The device 'Generic volume' cannot be stopped right now. Try stopping the device again later را می دهد، می توان خارج کرد. و در بخش Immunity امکان مدیریت بر AUTORUN برنامه های مثلا درون فلش می باشد که می توان آن ها را فعال و یا غیر فعال کرد.

  4- Quarantine: در این بخش هم برنامه هایی که از سطح ایمنی حساسی برخوردارند و توسط کاربر پاک شده اند قرار دارد و می توان همگی را از حافظه این قسمت پاک کرد و یا به سیستم برگرداند. (restore)

  5- Memory Shield: این بخش هم فایل های خطرناک و آلوده ای که بدون اجازه اجرا می شوند را مانیتور (مشخص می کند) و می توان از شرشان خلاص شد.

  6- USB Scan: همانطور که از اسمش مشخص است حافظه فلش را اسکن می کند و فایل های آلوده را می توان از بین برد.

  7- USB Shield: وضعیت حافظه فلش را مانیتور می کند و فایل های خطرناک را معرفی می کند و می توان بر آن ها تاثیر گذاشت.

  8- Information: اطلاعات برنامه را مشخص می کند و از این قسمت باید این نرم افزار را ثبت (رجیستر) کرد. تا همه امکانات بالا برای شما قادر به انجام باشد.

  + دانلود با حجم 807 کیلوبایت لینک مستقیم
  + شرکت سازنده: ZBShareware
  + سایت منبع: سایت سرگرمی فان کلوب

 • کانال تلگرام فان کلوب


  نظرات کاربران
  توجه: امکان ارسال نظر ، تنها برای اعضای سایت ممکن است. لطفاً وارد سایت شوید و یا عضو سایت شوید.
  هنوز نظري براي اين مطلب ارسال نشده.